Eğitmen - Yazar - Sunucu

1988 İzmir doğumludur. İlk ve orta öğrenimi İzmir’de tamamlamıştır. 9 Eylül Üniversitesi İşletme Bölümünden 2012 yılında mezun olmuştur. Üniversite başlangıcından itibaren Avrupa Birliği Projeleri, Sivil Toplum Projeleri ve Öğrenci Kulüp faaliyetleri konusunda koordinatörlük çalışmaları yapmıştır.

İstanbul’da 147 ülkeden 1400 genç ile düzenlenen ‘’Dünya Gençlik Kongresi’ne’’ delege olarak katılmıştır. Erzurum’da düzenlenen ‘’Dünya Üniversitelerarası Kış Olimpiyatları’’ Organizasyonunda görevli olarak çalışmıştır.

T.C Cumhurbaşkanlığı, T.C Büyük Millet Meclisi, T.C Milli Eğitim Bakanlığı, T.C Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, T.C Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C Gençlik ve Spor Bakanlığı; Kredi ve Yurtlar Kurumu, Üniversiteler ve Özel Sektörde faaliyet gösteren kurum eğitimlerinde; Eğitmenlik ve Organizasyon Koordinatörlükleri yapmıştır.

2013-2014 yıllarında PDA Eğitim Danışmanlık şirketinde Eğitim Koordinatörü ve Eğitmen olarak görev yapmıştır. ‘’İş Dünyası Buluşmaları’’ Projesini Oluşturmuş ve Organizasyon Koordinatörlüğü yapmıştır.

Liderlik ve Yetkinlik Kampları 1 ve 2’nin Projesinin Oluşturmuş; aynı zamanda Hızlı Okuma Eğitmeni ve Kamp Koordinatörü olarak yer almıştır. İletişim, Topluluk Önünde Konuşma, Hızlı Okuma ve Hafıza Teknikleri alanlarında eğitici eğitimleri, sınıf içi eğitimler, seminerler ve danışmanlıklar vermektedir. Konuşan Kitaplar, Konuşma ve Gelişim Atölyesi Projesinin Oluşturulması ve Moderatörlüğünü yapmaktadır.

Çizgisel Gelişim Kitabının yazılması; aynı zamanda bu projenin video içerik konularında çalışmalar yapmaktadır. Kurumlara Yönetim Danışmanlığı ile birlikte, Eğitim Süreçleri ve Kurumsallaşmaları için; kendi içlerinde Akademilerini kurma konusunda danışmanlık yapmaktadır. BNI İzmir Horizon Grubunda Dönem Başkanlığı ve JCI İzmir’de Eğitim Koordinatörlüğü görevlerini yürütmektedir.

2021 JCI Türkiye Güz Zirvesinde JCI İzmir takımı ile katılmış ve Münazara 1.si olmuştur. İnkılap Kitapevi yazarıdır. Medya ve Yazarlık alanlarında faaliyetlerine devam eden Baştürk, Kamu ve Özel Sektörde bulunan kurumlarla ve kişilerle Eğitmenlik ve Danışmanlık alanında çalışmalarına kurucusu olduğu Emre Baştürk Akademi’de devam etmektedir.